Trzecia droga - NGO

Wybierz trzecią drogę!

Jeśli jesteś młody to przed Tobą ważne wybory - matura, studia, pierwsza praca...

Zapewne jesteś świadom, że szkoła nie przygotuje Cię do wejścia na rynek pracy - studia również. Co gorsza ani szkoła ani uczelnia nie dadzą Ci wiedzy i doświadczenia potrzebnych w prowadzeniu własnego biznesu. Jednak na etacie lub własnym biznesie możliwości się nie kończą. 

Chciałbym żebyś rozważył możliwości jakie daje Ci trzeci sektor - sektor pozarządowy.


Czym jest sektor pozarządowy? 
To organizacje działające non-profit, czyli nie zarabiające lecz przeznaczające dochody na realizację postawionych sobie celów. Są to między innymi stowarzyszenia, fundacje czy spółdzielnie socjalne. 

Co daje mi trzeci sektor?
Działanie akcyjne i projektowe pozwalające na elastyczny czas pracy - to jedna z wielu zalet NGO. Warto wspomnieć też o rozbudowanej sieci kontaktów. To dzięki działaniu społecznemu rozwijam swoje skrzydła, buduję własną markę jednocześnie ucząc się i zdobywając narzędzia potrzebne do skutecznego działania.
Niejedna osoba związana z organizacjami pozarządowymi powie Ci że ten rodzaj aktywności jest o wiele ciekawszy niż siedzenie 40h tygodniowo w biurze.

I co z tego? Biznes jest lepszy!
Biznes jest inny. Jest pewien aspekt w którym trzeci sektor zawsze będzie ponad biznesem - środki publiczne. Część swoich działań organizacje pozarządowe realizują ze środków publicznych a także grantów uzyskanych na poszczególne projekty. Spółdzielnie socjalne otrzymują zaś na start pokaźne środki pozwalające rozruszać interes. Każdy biznesmen chciałby mieć takie możliwości - jednak są one zarezerwowane wyłącznie dla organizacji pozarządowych! Może warto skorzystać z takiego profitu?

Jeżeli chcesz się rozwijać i jednocześnie zrobić coś dobrego dla innych służę pomocą - z przyjemnością odpowiem na pytania które zrodziły się w Twojej głowie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz